Gulácsi Péter bravúrjainak is köszönhetően döntetlen született a rangadón

Szombaton kora este került sor a Bundesliga csúcsrangadójára, amelyen a Leipzig a Bayern Münchent fogadta.

A hazaiaknál a kezdőben kapott helyet mind Gulácsi Péter, mind Willi Orbán, és mindketten végig a pályán is voltak.

A meccs első találatát a bajorok szerezték, méghozzá villámrajtot véve, ugyanis a 3. percben Müller ugratta ki csapattársát a védők közt, Lewandowski pedig 14 méterről lőtt a bal alsóba. 0-1

Sokáig tartották előnyüket a vendégek, de az első játékrész hajrájában egy buktatás után büntetőhöz jutottak a lipcseiek. A tizenegyeshez Forsberg állt oda és be is lőtte azt Neuer felett a kapu bal oldalába. 1-1

Ekkor még nem tudtuk, de végül ez is lett a végeredmény, habár a fordulást követően a lipcsei oldalon Mukielének és Wernernek is óriási helyzetei voltak, a túloldalon pedig Coman és Süle próbálkozásait tudta védeni Gulácsi, amikor mindkétszer a kapufára tolta a labdát.

Az 1-1-es döntetlent követően a Leipzig fellépett a tabella első helyére a Dortmund elé, a Bayern pedig a dobogó harmadik fokán.