Csúnyán elbánt a Bayern München Szalaiékkal

A Bajorok a Mainz együttesét fogadták hazai pályán a Német labdarúgó bajnokság 3. fordulójában

Nem kis meglepetésre már a 6. percben vezettek a mainziak, amikor egy jobbról érkező labdát Boetius fejelt 6 méterről a hálóba. 0-1

A 36. percben azonban érkezett a bajorok válasza, ekkor Pavard egy akrobatikus mozdulattal a jobb oldalról mintegy 7 méterről lőtt a kapuba. 1-1

Sőt, még az első játékrészben átvették a vezetést a hazaiak, amikor a 45. percben 19 méterről szabadrúgásból Alaba parádésan tekert a kapu bal felső sarkába. 2-1

A fordulást követően az 54. percben egy pazar müncheni támadás végén el is dőlt a három pont sorsa, ekkor Perisic bólintott a mainzi kapuba. 3-1
Két perccel később Szalai Ádám is pályára lépett, de a vendégeken ő sem tudott segíteni.
A 64. percben Kimmich jobbról adott be szögletet, az ötösön a sűrűben Coman csapott le a labdára és lőtt a bal sarokba. 4-1
A 78. percben már kiütéses lett az eredmény, amikor Lewandowski 11 méterről a jobb kapufát érintve lőtt a hálóba. 5-1
És még nem volt vége, hiszen a 81. percben Müller passzából Davies passzolt 5 méterről az üres kapuba. 6-1
A Bayern végül magabiztosan 6-1-re nyert és fellépett a Leipzig mögé a dobogó 2. fokára, a Mainz pedig továbbra is az utolsó, 18. helyen a tabellán.

forrás: Goal.com
3.forduló
Bayern München–Mainz: 6–1 (Pavard 36., Alaba 45., Perisic 54., Coman 64., Lewandowski 78., Davies 81., ill. Boetius 6.)