A Newcastle csak ráijeszteni tudott a Liverpoolra

Szombaton kora délután lépett pályára a Liverpool a Premier League 5. fordulójában.akik ezúttal a Newcastle Unitedet fogadták.

A mérkőzés első találatát a vendégek szerezték, amikor a 7. percben a bal oldalon kapott labdát Willems, védője mellett tolt egyet befelé és pazarul lőtte ki a hosszú felső sarkot. 0-1

A 28. percben azonban a túloldalon a hazaiak szinte lemásolták az előző gólt: Robertson hozta helyzetbe a bal oldalon Manét, aki mintegy 10 méterről tekert a hosszú felsőbe. 1-1

A 40. minutumban pedig már vezetett is a Pool, amikor Firmino ugratta ki a védők közt Manét, elsőre még Dubravka mentett, de a továbbcsorgót Mane az üres kapuba passzolta. 2-1

A három pont sorsa a 72. percben dőlt el: Salah és Firmino játszott össze a tizenhatos előterében, a visszakapott labdával az egyiptomi betört a büntetőterületre, majd Salah az ötös sarkáról lőtte ki a bal alsó sarkot. 3-1

A Pool végül magabiztosan nyert 3-1-re, amellyel 5 meccs után továbbra is hibátlanul vezeti a Premier League-et, a Newcastle pedig a 16. helyen a tabellán.