Megvan Lampard első hazai győzelme a PL-ben

A Chelsea együttese a Brightont fogadta a Premier League szombati játéknapján.

A találkozó első komoly helyzete a hazaiak előtt adódott a 15. percben: Mason Mount fejelhetett ígéretes helyzetből, azonban a próbálkozása a kapufán csattant.

A 36. percben Ross Barkley került helyzetbe, lövését azonban szögletre tudta ütni Ryan.

A 40. percben Pedro kínálta meg a vendégek kapusát, aki bravúrral hárított.

Az 50. percben azonban már megvolt a vezetést a hazaiaknak: Mountot buktatták a tizenhatoson belül, majd a megítélt büntetőt Jorginho váltotta gólra. 1-0

A 62. percben Tammy Abraham egy kapu előtti kavarodás végén lőtt, Ryan óriási bravúrral tudott védeni.

A 76. percben megduplázta előnyét a Chelsea: Willian néhány csel után éles szögből lőtt, a lövése megpattant, így védhetetlenül vágódott a rövidbe. 2-0

Újabb gól nem esett a mérkőzésen, így a Chelsea hazai környezetben magabiztosan gyűjtötte be a 3 pontot.