A Sevillát fogadja a Barcelona

A címvédő FC Barcelona a jól rajtoló, de az utóbbi hetekben lendületet vesztő Sevillát fogadja vasárnap a spanyol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának rangadóján.

Az andalúz együttes az első négy körben háromszor nyert és egy döntetlent játszott, és vezette a tabellát, de aztán a Real Madridtól és az Eibartól is kikapott, így egyelőre csak hatodik. A Barcelona felemásan kezdte a szezont, veszített az Athletic Bilbao és a nagy meglepetésre most második, újonc Granada vendégeként, ugyanakkor négy győzelmet és egy döntetlent is begyűjtött, és negyedikként csak két ponttal marad el a listavezető Real Madridtól.

A két csapat a bajnokságban és a Király Kupában is gyakran találkozik, idén ez már a negyedik összecsapásuk lesz. A Sevillának túl sok babér nem terem a katalán metropoliszban, legutóbb 2010 januárjában, egy kupamérkőzésen győzött vendégként, bajnoki találkozón pedig utoljára 2011 októberében, egy 0-0-s döntetlennel sikerült egyáltalán pontot szereznie a Camp Nouban.

A Barcelonába ráadásul visszatért a hosszabb ideig sérüléssel bajlódó argentin sztár, Lionel Messi, akinek jelenléte nagyban hozzájárulhatott ahhoz, hogy a katalán együttes szerdán hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Internazionalét a Bajnokok Ligája csoportkörében.

Szombaton az éllovas Real Madrid a mögötte egy ponttal második Granadát fogadja olyan meccsen, amelyet eddig talán még soha nem lehetett a rangadó jelzővel illetni. Most azonban az újonc kiscsapat kiváló teljesítményt nyújt, megverte többek között a címvédő Barcelonát is, egyetlen vereségét pedig a Sevillától szenvedte el még a második fordulóban. A Real Madridnál a szezon eleje óta "döcög a szekér", kedden a BL-ben a vendég belga Club Brugge-t sem sikerült legyőznie (2-2), és vélhetően nem lesz könnyű dolga a harcos, idegenben még veretlen Granada ellen sem.

A harmadik Atlético Madrid vasárnap a 10. Valladolid vendége lesz, míg az ötödik Real Sociedad ezúttal a 16. Getafét fogadja.