Idegenben botlott a Bayern

A Bayern München az Augsburghoz látogatott a Bundesliga szombati játéknapján.

A bajorok bent maradtak az öltözőben, hiszen Richter fejesgóljával már az első percben vezetést szereztek a hazaiak. 1-0

A 10. percben megduplázhatta volna előnyét az Augsburg, de Richter nagy helyzetben hibázott.

Azonban nem volt sokat hátrányban a müncheniek: a 14. percben Coman beadása után Lewandowski csúsztatott a kapuba. Ezzel a lengyel támadó beállította Aubameyang rekordját, aki a 2015/2016-os szezonban szerzett az első 8 bajnoki mérkőzés mindegyikén gólt. 1-1

A 40. percben Gnabry vette célba a kaput, de a játékos lövése a kapufán csattant, a kipattanót pedig Lewandowski kapu fölé rúgta.

A 45. percben Richter kínálta meg Neuert egy lövéssel, de a kapus védeni tudott.

A 49. percben Gnabry vezette befelé a labdát, majd 18 méterről lőtt a jobb sarokba. 1-2

A 61. percben újra a Bayern szélsője került helyzetbe, de ezúttal Koubek bravúrral hárítani tudott.

A 92. percben Cordova ment el a jobb szélen, a centerezését követően pedig Finnbogason 5 méterről a kapuba lőtt. 2-2

A döntetlennek köszönhetően a Bayern München maradt a harmadik helyen, míg az Augsburg a 15. a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Augsburg–Bayern München 2–2 (M. Richter 1., Finnbogason 92., ill. Lewandowski 14., Gnabry 49.)