Vereségének köszönhetően az 5. helyre csúszott vissza az Arsenal

Az Arsenal együttese a Sheffield Unitedhez látogatott a Premier League hétfői játéknapján.

A vezetést a hazaiak szerezték meg a 30. percben: egy szöglet után O'Connell készített elő Moussetnek, aki közelről bepöckölte a labdát a kapuba. 1-0

Az egyenlítés összejöhetett volna, de Xhaka 45. percben leadott lövését Henderson nagy bravúrral védeni tudta.

A 60. percben újra nagy lehetőség adódott az Arsenal előtt, de Ceballos próbálkozását is védte Henderson.

Két perccel később a hazaiak duplázhatták volna meg előnyüket, de John Fleck lövése nem sikerült jól tizenhat méterről.

A 75. percben Pépé lőtt éles szögből nem sokkal mellé.

A hátralévő időben nem esett újabb gól, így a Sheffield United feljött a 9. helyre a tabellán, míg az Arsenal maradt az ötödik.