Hiába a piros lap, Van Dijk duplájával így is nyerni tudott a Liverpool

Szombaton délután a listavezető Liverpool annak tudatában lépett pályára, hogy a Manchester City csak 2-2-es döntetlent ért el a Newcastle ellen.

Klopp együttese a Brightont fogadta és a hazaiak a 18. percben egy szabadrúgást követően Van Dijk fejesével vezettek, amelyet a holland klasszis egy újabb pontrúgás után ismét fejjel duplázott meg.

Kétgólos előnnyel fordultak a csapatok a második játékrészre és nagyon úgy tűnt, hogy a Pool simán behúzza a három pontot, azonban a 76. percben egy vendég támadás után Alisson piros lapot kapott, amikor a tizenhatos előtt kezezett.

A megadott szabadrúgásból pedig Dunk 22 méterről igencsak fifikásan laposan lőtte ki a jobb alsó sarkot.

A vége 2-1 lett a Liverpool javára, amelyet követően a Vörösök már 11 pontos előnnyel mennek a Manchester City előtt.

Forrás: Goal.com