A Lazio tapad a Juventusra

A Lazio hozta a kötelezőt, miután a Serie A TIM 25. fordulójában 3-2-es győzelmet aratott a Genoa vendégeként.
Immár sorozatban 20. bajnokiján maradt veretlen.

A koronavírus miatt igen csonka lett a forduló, négy vasárnapi meccset is elhalasztottak, a Lazio azonban pályára léphetett Genovában.

Simone Inzaghi együttese jól is kezdett, Marusics egy remek kiugratás után a második percben estében a léc alá lőtt. A genovaiaknak a játékrész közepén egyenlítési esélyük is volt, ám Favilli fejesét a kapufa mentette.

Szünet után Immobile kilőtte a bal sarkot, ám hét perccel később Cassata remek lövéssel szépített.

A 71. percben a csereként beállt Cataldi egy parádés szabadrúgással úgy tűnt, hogy lezárta a meccset, ám a 89. percben Lazzari kezén csattant Pandev labdája, így tizenegyeshez jutott a Genoa. Criscito végezte el ezúttal is a büntetőt, és magabiztosan helyezett a bal sarokba. Az egyenlítés azonban már nem jött össze, a Lazio megszerezte a három pontot, és egy egységgel van lemaradva a Juventustól.

SERIE A TIM, 25. FORDULÓ
Genoa–Lazio 2–3 (Cassata 57., Criscito 90. – 11-esből,  ill. Marusics 2., Immobile 51., Cataldi 71.)

Szombati eredmények
SPAL–Juventus 1–2 (Petagna 70., ill. Ronaldo 39., Ramsey 61.)
Bologna–Udinese 1–1 (Palacio 91., ill. Okaka Chuka 33.)
Fiorentina–Milan 1–1 (Pulgar 85. – 11-esből, ill. Rebic 57.)

Pénteken játszották
Brescia–Napoli 1–2 (Chancellor 26., ill. Insigne 49. – 11-esből, Fabián Ruiz 54.)