Ledolgozta az egygólos hátrányát és továbbjutott a PSG a Dortmund ellen

A Paris Saint-Germain szerdán hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Dortmund csapatát, ezzel 3–2-es összesítéssel jutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.
A koronavírus-járvány miatt nézők nélkül került sor a találkozóra, amely a francia együttes történetének harmadik zárt kapus mérkőzése volt a Parc des Princes-ben.

Az összecsapás előtt mintegy 3000 francia szurkoló gyűlt össze a stadionon kívül, a rendezők pedig a drukkerek három drapériáját függesztették ki a nézőtéren, közülük a legnagyobbon ez állt: „a PSG a mi egyetlen vírusunk”.

Az első fél óra végén Neymar bevetődve, fejjel szerzett vezetést, majd a szünet előtt Bernat növelte kétgólosra a különbséget, amivel a PSG jutott a legjobb nyolc közé. A párizsiak zsinórban 32. BL-meccsükön szereztek gólt, és már csak két meccsre vannak a Real 34-es rekordjától.

Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő, visszavágó:

PSG (francia) – Dortmund (német) 2–0 (2–0)
gól: Neymar (28.), Bernat (46.)
kiállítva: Emre Can (89.)

Továbbjutott: a PSG 3–2-es összesítéssel.

A játéknap másik meccsén:

Liverpool (angol) – Atlético Madrid (spanyol) 1–0 (1–0) – hosszabbítás után: 2–3
gól: Wijnaldum (43.), Firmino (94.), illetve Llorente (97., 105.), Morata (121.)

Továbbjutott: az Atlético 4–2-es összesítéssel.