Megvan a Ferencváros csoportja az Európa Ligában

Ma délután tartották 13:00-kor az Európa Liga főtàblájának a sorsolását.
48 csapatot osztottak 12 darab négy csapatos csoportba:



Cska Moszkva
Ludogorets
Espanyol
Ferencváros

A három magyar futballistát, Holender Filipet, Kecskés Ákost és Vécsei Bálintot foglalkoztató FC Lugano együttesére "hideg" túrák várnak az Európa-ligában: a svájci együttes a pénteki monacói sorsoláson Kádár Tamás csapatával, az ukrán Dinamo Kijevvel, illetve a dán FC Köbenhavn és a svéd Malmö FF gárdájával került a B csoportba.

 
Holman Dávid és Guzmics Richárd együttese, a szlovák Slovan Bratislava a török Besiktas, a portugál Braga és az angol Wolverhampton Wanderers csapatával találkozik a csoportkörben.
  
Az ötszörös győztes Sevillának várhatóan nem kell megizzadnia a 32 közé jutásért, ugyanis ciprusi, azeri és luxemburgi csapattal mérkőzik.
  
A 48 együttest felvonultató csoportkörben az első fordulóra szeptember 19-én kerül sor, a hatodik, utolsó kört december 12-én rendezik. A csoportok első két helyezettje a legjobb 32 között folytatja a szereplést. A döntőt május 27-én rendezik Gdanksban.

Az Európa-liga csoportjai:
  
A csoport:

Sevilla FC (spanyol), APOEL (ciprusi), FK Qarabag (azeri), F91 Dudelange (luxemburgi)

  
B csoport:

Dinamo Kijev (ukrán), FC Köbenhavn (dán), Malmö FF (svéd), FC Lugano (svájci)

  
C csoport:

FC Basel (svájci), FK Krasznodar (orosz), Getafe CF (spanyol), Trabzonspor (török)
      
  
D csoport:

Sporting CP (portugál), PSV Eindhoven (holland), Rosenborg (norvég), LASK Linz (osztrák)

  
E csoport:

Lazio (olasz), Celtic Glasgow (skót), Rennes (francia), CFR Cluj (román)

  
F csoport:

Arsenal (angol), Eintracht Frankfurt (német), Standard Liége (belga), Vitória Guimaraes (portugál)

  
G csoport:

FC Porto (portugál), Young Boys (svájci), Feyenoord (holland), Glasgow Rangers (skót)

  
H csoport:

CSZKA Moszkva (orosz), PFC Ludogorec (bolgár), Espanyol (spanyol), FERENCVÁROS

 
I csoport:

VfL Wolfsburg (német), KAA Gent (belga), Saint-Étienne (francia), FK Olekszandrija (ukrán)

  
J csoport:

AS Roma (olasz), Borussia Mönchengladbach (német), Istanbul Basaksehir (török), Wolfsberger AC (osztrák)

  
K csoport:

Besiktas (török), SC Braga (portugál), Wolverhampton Wanderers (angol), Slovan Bratislava (szlovák)
  
  
L csoport:

Manchester United (angol), Asztana (kazah), Partizan Beograd (szerb), AZ Alkmaar (holland)

forrás: MTI