A Barcelona idegenben tudott nyerni a Getafe ellen

A Barcelona a Getaféhoz látogatott a La Liga szombati játéknapján.

A vendégeknél sérülés miatt nem léphetett pályára Leo Messi, Ansu Fati, Umtiti, Dembélé és Jordi Alba sem.

A 12. percben megszerezhette volna a vezetést a katalán csapat, de Carles Perez lövését Soria védeni tudta.

A 16. percben Luis Suarez előtt is adódott egy lehetőség, de a támadó kicsivel a kapu mellé lőtt.

A 21. percben a hazaiak szerezhettek volna gólt, de Angel lövését bravúrral védte Ter Stegen.

A 42. percben Ter Stegen indította Luis Suraezt, aki gyöngyörűen átemelte a kifutó kapus felett a labdát, amely végül a kapuban kötött ki. 0-1

A 49. percben megduplázta előnyét a Barca: Perez lövése kijött a kapusról, a kipattanót pedig Firpo Junior lőtte a hálóba. 0-2

A 82. percben 10 emberre fogyatkozott meg a Barcelona: Lenglet megkapta második sárga lapját, így mehetett zuhanyozni.

Újabb gól már nem született a találkozón, így győzelmével a Barcelona tapad az élmezőnyre.