Ijesztgetett a Tottenham, de sokra nem ment vele

Vasárnap délután az Arsenal hazai pályán fogadta a Tottenham Hotspur csapatát a Premier League 4. fordulójában.

A vezetést a találkozón a vendégek szerezték meg a 10. percben, amikor Lamela nem túl erős lövését Leno pont Eriksen elé ütötte ki, a dán pedig 6 méterről pofozta a hálóba a labdát. 0-1

A 18. percben már kettővel mehetett volna a Spurs, de Son nagy löketét ezúttal Leno bravúrral védte.

A 39. percben Xhaka teljesen feleslegesen csúszott rá a tizenhatoson belülre Son-ra, a megadott büntetőt pedig Kane vágta magabiztosan a hálóba. 0-2

Azonban még az első játékrész vége előtt visszajöttek a meccsbe az Ágyúsok, ekkor Pepe passza után Lacazette az ötösről bombázott a keresztléc alá. 1-2

A fordulást követően előbb Llorisnak kellett nagyot nyújtózkodnia Guendouzi próbálkozásánál, majd Kane lövését Leno tolta a kapufára a túloldalon.

A 71. percben már döntetlent mutatott a kijelző az Emiratesben, amikor Guendouzi beadásába estében Aubameyang szúrt bele, a labda pedig a jobb alsóban kötött ki. 2-2

A hátralévő időben már nem született újabb találat, a felek 2-2-vel zártak, amely után az Arsenal az 5., a Tottenham pedig a 9. helyen áll az angol pontvadászatban.

Forrás: Goal.com