Koszovó menetel

Hátrányból fordítva Angliát is megelőzték a koszovóiak.

Szombaton kora délután egy mérkőzéssel folytatódtak az Eb-selejtezős küzdelmek.

Ezúttal az A-csoportban Koszovó fogadta Csehországot és a hazaiak végül begyűjtötték a három pontot.

Pedig a találkozó első találatát a vendégek szerezték meg, amikor a 16. percben a 11-es pont magasságából Schick belsőzött a kapu jobb oldalába. 0-1

Az egygólos előny azonban kevésnek bizonyult, ugyanis négy perccel később egy koszovói kontra végén egy balról beadott labdát védője mellett spiccelt a kapuba Muriqi. 1-1

Sokáig ez is maradt az eredmény, de a 67. minutumban egy szöglet után a teljesen egyedül maradó Vojvoda 10 méterről, a labdát eltörve lőtt a jobb alsóba. 2-1

Ez pedig győztes gólnak bizonyult, ugyanis Koszovó 2-1-re legyőzte Csehországot és fellépett a csoport első helyére, igaz, az őket követő Anglia két meccsel kevesebbet játszott.