Az edzőváltás sem hozta meg a győzelmet a Milannak

Vasárnap este a Milan vendége volt a Lecce a Serie A 8. fordulójában.

A hazaiak a válogatott szünet alatt edzőváltáson estek át, ugyanis Marco Giampaolót váltotta Stefano Pioli.

A változtatás egyelőre nem bizonyult sikeresnek, ugyanis a milánóiak csak 1-1-es döntetlent értek el hazai pályán.

A vezetést a Rossoneri a 20. percben szerezte meg, amikor az ötös jobb oldali sarkán Calhanoglu pazarul vette át a labdát és még pazarabbul lőtt a léc alá. 1-0

A második játékrészben azonban visszajöttek a meccsbe a vendégek, amikor egy kezezés miatt büntetőhöz jutottak a 63. percben. A tizenegyeshez Babacar állt oda, lövését még Donnarumma védte, de a kipattanót már bevágta a Lecce játékosa. 1-1

A 81. minutumban úgy tűnt, hogy eldőlt a három pont sorsa, amikor Calhanoglu hozta helyzetbe csapattársát, Piatek pedig 7 méterről laposan lőtte ki a jobb alsó sarkot. 2-1

A 92. percben azonban lövésre szánta el magát Calderoni és 22 méterről kilőtte a kapu bal oldalát. 2-2

A végeredmény 2-2 lett, amellyel a Rossoneri a 12. helyen áll, a Lecce pedig a 15. pozícióban az olasz bajnokságban.

OLASZ SERIE A
8. FORDULÓ
Milan–Lecce 2–2 (Calhanoglu 20., Piatek 81., ill. K. Babacar 63., Calderoni 92.)