Régi önmagát idézve nyert a Barcelona

Szombaton kora délután a válogatott szünet után folytatódott a spanyol pontvadászat, ahol az Eibar a Barcelonát fogadta.

A vendégek viszonylag gyorsan vezetést szereztek, amikor a 13. percben a bal oldalon lépett ki Griezmann és 7 méterről a jobb kapufát érintve lőtt a hálóba. 0-1

Ezzel nagyjából el is mondtuk az első félidő történéseit, habár a meccs mozgalmas volt, a csapatok nem veszélyeztették egymás kapuit.

A fordulást követően öt perccel megduplázhatták volna előnyüket a katalánok, azonban Suarez találatát les miatt nem adták meg.

Az 58. percben aztán eldőlt a három pont sorsa, amikor Suarez, Griezmann, majd Messi volt a labda útja, az argentin klasszis pedig kilőtte 8 méterről a bal alsót. 0-2

A 67. minutumban ismét gólt szereztek a vendégek: Messi ugrott ki a védők közt, egészen a kapuig vezette a labdát, majd önzetlenül a mellette futó Suareznek passzolt, aki az üres kapuba lőtt 6 méterről. 0-3

Több találat már nem született, Valverde együttese  magabiztosan nyert idegenben 3-0-ra.

A Barca győzelme pedig azt jelenti, hogy a katalán sztárcsapat egyelőre egy meccsel többet játszva riválisainál fellépett a tabella élére, az Eibar pedig a 14. helyen a La Ligában.