Tíz évvel ezelőtt lett világbajnoki bronzérmes az U20-as válogatottunk

A magyar U20-as válogatott 2009. október 16-án játszotta le győztes bronzmérkőzését az egyiptomi korosztályos világbajnokságon.

Az Egervári Sándor vezette csapat 2009. szeptember 27-én kezdte meg szereplését az egyiptomi U20-as vébén, méghozzá egy súlyos vereséggel: Honduras 3–0-ra győzte le a mieinket. Akkor még kevesen gondolták, hogy végül a torna legutolsó játéknapjáig versenyben lesz csapatunk, és végül éremmel tér haza Magyarországra. Pedig így lett: a csoportban nem hibáztunk többet, a dél-afrikai csapatot 4–0-ra, az Egyesült Arab Emirátusok válogatottját 2–0-ra győztük le, így az első helyen jutottunk tovább (Honduras pedig mindkét hátralévő meccsét elveszítette és kiesett...) a nyolcaddöntőbe. Innentől három nagyon szoros meccs következett az egyenes kieséses szakaszban: a cseheket 2–2 után tizenegyesekkel, az olaszokat 1–1 után hosszabbításban 3–2-re győztük le, így jutottunk be a torna elődöntőjébe.

A fináléba kerülésért a torna későbbi győztesével, Ghánával játszottunk. A rosszul sikerült első félidő (2–0) után hiába tettük szorossá a meccset, a ghánaiak végül 3–2-re nyertek, majd a döntőben közel 90 percet emberhátrányban játszva döntetlenre végeztek a brazilokkal, majd tizenegyesekkel legyőzték a dél-amerikaiakat.

Bennünket azonban sokkal jobban érdekelt a bronzmeccs, amelyet Costa Ricával játszottunk. A mérkőzés sokáig 0–0-ra állt, majd a 81. percben Urena góljával vezetéshez jutottak a közép-amerikaiak. A hajrában nagy erőket mozgósítottunk az egyenlítésért, és a 91. percben Koman Vladimir tizenegyesgóljával egyenlítettünk. A bronzmérkőzésen nem volt hosszabbítás, egyből tizenegyesek következtek. Gulácsi Péter ihletett formában védett, a Costa Rica-i csapat négy próbálkozásából egyszer sem tudta bevenni a kapuját, míg nálunk Németh Krisztián és Varga Roland sem hibázott, ezzel megnyertük a találkozót, és egyben a bronzérmet is. A torna ezüstcipőse az 5 gólig jutó Koman Vladimir lett.

CSAPATUNK MÉRKŐZÉSEI A TORNÁN:
Csoportmérkőzések
2009. szeptember 27., Alexandria: Honduras–Magyarország 3–0

2009. szeptember 30., Alexandria: Magyarország–Dél-Afrika 4–0 (Korcsmár, Koman, Debreceni, Présinger)

2009. október 3., Alexandria: Magyarország–Arab Emírségek 2–0 (Németh K., Koman)

Nyolcaddöntő
2009. október 6., Alexandria: Magyarország–Csehország 2–2 (Kiss M., Koman), 11-esekkel: 4–3