A címvédő sem tudta megállítani a Liverpooli hengert

Vasárnap délután rendezték meg a Premier League csúcsderbijét, amelyen a Liverpool a Manchester City-t fogadta.

A hazaiak igencsak belehúztak a mérkőzés elején, hiszen már a 6. percben Fabinho 19 méterről tüzelt a kapu jobb oldalába. 1-0

A 13. percben már kettővel ment Klopp együttese, amikor balról tekert Robertson a kapu elé, az ötösön Salah érkezett és bólintott a hálóba. 2-0

A gyors gólok után a játékrész második felére magához tértek a vendégek, de Agüero két esetben is pontatlanul célzott.

A fordulást követően azonban gyorsan eldőlt a mérkőzés: az 51. percben Henderson adott be jobbról, a City védői pedig most Manéról maradtak le, aki 6 méterről fejelt a hálóba. 3-0

A meccs hajrája felé közeledve visszajött a meccsbe a City, amikor Angelino balról érkező labdáját Bernardo Silva laposan lőtte a bal sarokba 12 méterről. 3-1

Több találatot viszont sem Guardioláék, sem Kloppék nem értek el, maradt a 3-1-es eredmény.

Mindez pedig azt jelenti, hogy a Liverpool már 9 pontos előnnyel megy a City előtt, akik csak a 4. helyen zárják a 12. fordulót.