Nem volt elég a kétgólos előny sem a Citynek

Pénteken este a Wolverhampton Wanderers a Manchester City-t fogadta a Premier League egyetlen mai meccsén.

Igencsak flúgos futamot produkáltak a felek az első félidőben, ugyanis már a 11. percben villant egy piros lap: Jota lépett ki egy az egyben, Ederson pedig a tizenhatos előtt elütötte, amiért mehetett idő előtt zuhanyzozni.

Aztán a 20. és a 25. perc között két kihagyott tizenegyes és egy City-gól következett: Dendoncker taposta meg Mahrez sarkát, amely miatt tizenegyest kapott a City. A büntetőhöz Sterling állt oda, de lövését Rui Patricio védeni tudta.

De mivel vagy a kapus vagy a csapattársak a lövés előtt el/bemozdultak, emiatt igénybe vették a VAR-t és megismételtették a tizenegyest. Ismét Sterling állt oda, de Rui Patricio megint védeni tudott, a kipattanót azonban már bepasszolta Sterling a lényegében üresen maradt kapuba. 0-1

Aztán kicsit csendesebb lett a meccs, de a fordulást követően nagyon gyorsan úgy tűnt, hogy eldőlt a három pont sorsa: az 50. percben egy tetszetős támadás végén De Bruyne adott pazar passzt a bal oldalon kilépő Sterlingnek, aki a kimozduló hazai kapus felett emelt a hálóba. 0-2

Az 55. minutumban azonban visszajött a meccsbe a Wolves, amikor 21 méterről Traore szánta el magát lövésre és pontosan célozta meg laposan a jobb alsó sarkot. 1-2

A 73. percben egy beadást követően nagyon veszélyes helyzetben csúsztatott Saiss, de próbálkozása centikkel elkerülte a kapu bal oldalát.

A 82. precben azonban Mendy könnyelműen akarta kiengedni a labdát az alapvonalon túlra, de azt Traore erőszakosan elvette tőle, középre adott és Jimenez közelről passzolt a hálóba. 2-2

Sőt, a 90. percben egy szép akció végén Doherty a tizenhatos vonaláról lőtt a kapu jobb oldalába. 3-2

Több találat már nem esett, a végeredmény 3-2 lett a Wolvesnak, amely után Guardiola csapata maradt a dobogó harmadik fokán és búcsút inthet a PL-elsőségnek, a Wolves pedig fellépett az 5. helyre a táblázaton.

Forrás: Goal.com