Szoboszlaiéknak rosszul sült el a frankfurti kiruccanás

Magyar szempontból a Salzburg frankfurti vendégjátéka volt az egyik legérdekesebb összecsapás .

Az osztrákok és a magyar válogatott reménysége, Szoboszlai Dominik ezúttal már kezdőként kapott helyet a Red Bullban (a csapat idei két tétmeccsén sérülés miatt csupán csereként lépett pályára).

A téli átigazolási szezonban Erling Haalandot és Takumi Minaminót elveszítő osztrák bajnok számára ez a meccs sem alakult jobban – ahogyan a hétvégén a LASK ellen elveszített bajnoki sem.

A szünetre ugyanis az Eintracht már 2-0-ra vezetett, míg az ötvenhatodik percben már 4-0 állt az eredményjelzőn. Igaz, a vendégek a végére 4-1-re kozmetikázták az eredményt, azonban így is vajmi kevés az esély arra, hogy a következő körben is láthassuk Szoboszlait – aki egyébként ezúttal hatvanhét percet töltött a pályán – az Európa Ligában.

UEFA EURÓPA LIGA, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉSEK

Eintracht Frankfurt (német)–Salzburg (osztrák) 4–1 (Kamada 12., 43., 53., Kosztics 56., ill. Hvang Hi Csan 85. – 11-esből)